TEENFILMFEST.CZ
 

Hlavní hvězda Teenfilmfestu Morgana McKenzie

Hlavní hvězda Teenfilmfestu Morgana McKenzie

Představujeme hlavní hvězdu Teenfilmfestu

První film natočila už ve 12 letech? Ano - a řeč je o hlavní hvězdě letošního prvního ročníku mezinárodního festivalu Teenfilmfest, talentované režisérce Morganě McKenzie z kanadského Toronta. Její krátké filmy už získaly přes 40 ocenění,včetně Best Director a Canada 150 Award za nejlepší film od TIFF Jump Cuts Next Wave! To je na tak útlý věk opravdu obrovský úspěch. Mezi její nejznámější díla patří filmy Wild (2018), Lost Time (2018) a Atlas World (2017).

fotoWild patří k nejznámějším filmům Morgany McKenzie

Když ale Morganu označujeme za “režisérku”, není to úplná pravda. Morgana McKenzie je totiž doslova multifunkční filmařka.

Když jsem ve 13 natáčela moje krátké filmy, neuvědomovala jsem si vůbec, že si režiséři svoje filmy nenatáčejí. Neměla jsem tušení, kdo je to kameraman. Od té doby už jsem se víc etablovala i jako kinematograf samostatně. A svoje vlastní projekty si stále režíruju i točím, což přináší svoje pohodlí. Jsem zvyklá režírovat s kamerou na rameni. - Morgana McKenzie v rozhovoru pro NFFTY

Režie a kamera ale není zdaleka všechno. Morgana McKenziemá na svém kontě desítky filmů, které nejen natáčela a řežírovala, ale také kolorovala. U vlastích snímků se často osobně podílí na kostýmech, maskách nebo kulisách, ale i na postprodukci.

Sama dosud napsala, natočila a zrežírovala 8 snímků. Morgana McKenzie natáčí dokumenty i hrané filmy. Její snímky jsou umělecké a fascinující. Jako doma je v žánrech fantasy, thriller a drama.

Nedávno Morgana získala dvě nominace od Kanadské společnosti kameramanů za práci na filmu Wild (Dramatic Short Cinematography) a Lost Time (Cena Roberta Brookse za dokumentární kinematografii).

Ve svých filmech Morgana McKenzie považuje za nejdůležitější vizuální stránku a to, jak ji bude divák vnímat. Morgana si hraje s barvami, světlem a kamerou. Dialog je pro ni druhotný.

fotoZa svůj doposud nejlepší film považuje Morgana McKenzie oceňovaný Wild

Mimo jiné se zapojila do kampaně #MeToo o sexuálním obtěžování, které na pracovišti sama zažila. Své filmy financuje s pomocí svých fanoušků přes crowdfundingové kampaně na Kickstarteru a pro své podporovatele dělá soukromá promítání.

Na Morganu McKenzie se můžete těšit už první den mezinárodního festivalu Teenfilmfest, který bude probíhat 14. a 15. prosince 2019 v kině Světozor. Kompletní filmografii najdete v Morganině medailonku tady.

P.S: Abychom mohli přivézt více zahraničních hostů, spustili jsme crowdfundingovou kampaň. Podívejte se prosím na stránku našeho projektu na Startovači. Třeba si vyberete některou z odměn a budete se tak i vy sami podílet na prvním ročníku Teenfilmfestu.

21.11.2019 • Aktuality »

 
 

Hlavní partner

Praha

Partneři

Praha 1 NET4GA Starbucks ČEPS Dermacol Ambrozia Dismanův rozhlasový˝ dětský soubor

Mediální partneři

Rádio Junior Flowee Superposter

Dále podpořili

Pepsi Ovocný světozor Deloitte T-Shirts4u o2 Bombus Pompo Sprinterstudio Plakátov JCDecaux