TEENFILMFEST.CZ
 

Organizátoři festivalu

Hlavní organizátor:

ADONAI for People o.p.s.

 Adonai for people

Jejím hlavním posláním je služba mládeži z různých skupin a vrstev společnosti. V současné době se zaměřuje na tvorbu a mezinárodní distribuci audiovizuálních děl, která natáčí a zpracovává mládež v rámci volnočasových a dalších vzdělávacích aktivit. Organizuje různé formy filmových workshopů a promítání pro děti a mládež. Tato obecně prospěšná společnost začala vykonávat svou činnost v roce 2018.

V roce 2019 jsou jejími hlavními projekty filmové workshopy pro děti z českých dětských domovů OKNO DO SVĚTA a 1. ročník mezinárodního festivalu TEENFILMFEST.CZ.


Spoluorganizátoři:

Sunfilms s.r.o.

 Sunfilms, s.r.o.

Společnost Sunfilms s.r.o. (dříve Sunfilm - spiral productions s.r.o.) existuje od roku 2001. Svou činností navázala na distribuční společnost Sunfilm s.r.o. (založena 1998), která distribuovala na území České a Slovenské republiky hrané umělecké a nezávislé filmy z celého světa. Některé z nich byly oceněny Oscary či dalšími významnými mezinárodními cenami (např. Antonia, Charakter, Pravidla moštárny, Lola běží o život, Tichý hlas, Hlavní nádraží, Left Luggage aneb Kufry pana Silberschmidta, Ghost Dog aneb Cesta Samuraje, Příběh Alvina Straighta a další).

Nejdůležitější projekty, které tato společnost vyrobila jako hlavní producent, jsou:

ZMIZELÍ SOUSEDÉ aneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách židovských spoluobčanů (děti ve věku 12 až 15 let z různých míst České republiky natočily na téma Holocaustu 2. světové války několik filmů pod vedením profesionálních dokumentaristů). Dokument „Děti z Hartmanic“ získal v kategorii dokumentů do 30 min. Zlatého ledňáčka na festivalu Finále Plzeň a Cenu Statutárního města České Budějovice na festivalu Ekofilm, byl vysílán v nizozemské veřejnoprávní televizi i v České televizi.

DĚTI PADESÁTÝCH LET (cyklus dvanácti dokumentárních snímků o osudech dětí politických vězňů 50. let vyrobený v koprodukci s ČT a FAMU, režiséry dokumentů byli studenti FAMU). Čtyři z těchto dokumentů byly oceněny na mezinárodním filmovém festivalu WORLDFEST v Houstonu a Mezinárodním filmovém festivalu nezávislých filmů v New Yorku (New York International Independent Film & Video Festival).


Dokumenty, mládež společnost, z.s.

 DMS

Dokumenty, mládež & společnost (DMS) je nezisková organizace, která vznikla v říjnu 2006. Na její činnost v současné době částečně navazuje obecně prospěšná společnost ADONAI for People.

Důležitým projektem této organizace byla výroba a distribuce audiovizuálních svědectví dcer politických vězňů 50. let „Dcery 50. let“, která natáčeli studenti FAMU, získala cenu Evropské komise „Zlatá hvězda“ v rámci programu „Živá evropská paměť“ a byla vyráběna pod záštitou Prezidenta Václava Havla. Tato svědectví byla rozdistribuována na více než 3.000 základních, středních i vysokých škol v celé České republice a do různých institucí a vysokých škol v zemích Evropské Unie, včetně metodických tištěných a elektronických materiálů „50. léta a videosvědectví dětí politických vězňů“. Dále organizovala mnohé projekce, přednášky a besedy s pamětníky pro žáky a studenty českých škol týkající se projektů „Zmizelí sousedé aneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách židovských spoluobčanů“ a „Dcery 50. let“. V současné době DMS pořádá přednášky a projekce pro školy i veřejnost „Dcery 50. let“, audiovizuální aktivity pro mládež a přednášky lektorů i pamětníků Holocaustu pod názvem „Za Davidovou hvězdou“ a již tradiční filmový workshop pro mládež ve věku 12 až 16 let FILMTEENS.CZ - Cinema Camp.


Ředitelka festivalu Zuzana Dražilová

 Zuzana Dražilová

Absolvovala katedru produkce na FAMU, obor herectví na Konzervatoři J. Ježka, semestrální studia „Mírové a sporné rezoluce“ na The American University (Washington D.C.) a různé producentské workshopy (Eurodoc, ESoDoc, ExOriente). Hrála v několika divadlech, byla produkční na Chodovské vodní tvrzi, spolupracovala s nizozemskou organizací „Srdce Evropy“ (organizovala turné různých českých a nizozemských umělců) a byla produkční nezávislé filmové skupiny „Bulšitfilm“ (která úzce spolupracovala s režisérem Janem Švankmajerem). Také produkovala např. film „Noční tramvaj“ (režie John Andrews), který byl nominován na studentského Oscara. Byla spolu-producentkou filmu Vojtěcha Jasného „Návrat ztraceného ráje“ a koordinátorkou festivalu „Prague Indies“.

Krátce po studiích na FAMU založila a byla ředitelkou firmy Sunfilm s.r.o., která distribuovala hrané umělecké a nezávislé filmy jako „Lola běží o život“, „Pravidla moštárny“, „Příběh Alvina Straighta“ atd. Dále byla producentkou a distributorkou dokumentárních cyklů a svědectví vyráběných ve spolupráci s dospívající mládeží „Zmizelí sousedé aneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách židovských spoluobčanů“, „Dcery 50. let“, „Děti padesátých let“, „Potomci těch druhých“ atd. Působila jako pedagog na FAMU a SŠ MICHAEL. V současné době organizuje festival TEENFILMFEST.CZ, několik projektů na českých školách (např. „Za Davidovou hvězdou“) a různé filmové workshopy pro mládež pod společným názvem FILMTEENS.CZ („Okno do světa“ a další).

 
 

Hlavní partner

Praha

Partneři

Praha 1 NET4GA Starbucks ČEPS Dermacol Ambrozia Dismanův rozhlasový˝ dětský soubor

Mediální partneři

Rádio Junior Flowee Superposter

Dále podpořili

Pepsi Ovocný světozor Deloitte T-Shirts4u o2 Bombus Pompo Sprinterstudio Plakátov JCDecaux