TEENFILMFEST.CZ
 

TEENFILMFEST.CZ

Poprvé na velkém plátně v Praze filmy mladých malých velkých ve věku 8 - 21 let

Ve dnech 14. a 15. prosince 2019 se uskuteční v kině Světozor v centru Prahy (Vodičkova 41, P1) první ročník tohoto festivalu, na kterém poběží filmy vytvořené dětmi a mládeží z celého světa a České republiky ve věku 8 až 21 let.

Soutěžit se bude v pěti kategoriích:

  1. hraný film
  2. dokument
  3. animace
  4. experimentální tvorba
  5. ostatní (music video, reklama apod.)

a třech podkategoriích podle věku tvůrců:

  • 8 - 12 let
  • 13 - 16 let
  • 17 - 21 let

O výběru a ocenění filmů bude rozhodovat porota složená ze známých osobností. Doplněním festivalu budou dvě premiéry celovečerních filmů profesionálních filmařů pro mládež, tři workshopy pod názvem „Dílna mladých dokumentaristů“, „Profesionální youtuber“ a „Začínající rozhlasový reportér“, prezentace projektu “Okno do světa” (což jsou filmové workshopy pro děti z dětských domovů), autogramiády se známými osobnostmi, besedy s hosty atd.

Ředitelkou festivalu je Zuzana Dražilová, producentka známých projektů „Dcery 50. let“, televizního cyklu „Děti padesátých let“, „Zmizelí sousedé aneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách židovských spoluobčanů“ atd., absolventka FAMU (1996), pedagožka na filmových školách (SŠ a VOŠ MICHAEL a FAMU) a distributorka zahraničních hraných filmů oceněných významnými světovými cenami (např. „Lola běží o život“, „Pravidla moštárny“, „Antonia“, „Charakter“, „Hlavní nádraží“, „Ghost Dog aneb Cesta Samuraje“, „Příběh Alvina Straighta“ a dalších).

Aktuálně je možno přihlásit film pomocí formuláře, maximální délka jednoho videa je 25 min. (máte-li metráž delší, prosím, napište nám). 1. termín přihlášek je do 1. 10. 2019, 2. termín do 1. 11. 2019 a nejzazší 3. termín do 15. 11. 2019. Přihlásit se mohou všichni začínající filmoví nadšenci, nejde o specializovaný festival studentských filmů.

 Záštita Hana Třeštíková

 
 

Hlavní partner

Praha

Partneři

Praha 1 NET4GA Starbucks ČEPS Dermacol Ambrozia Dismanův rozhlasový˝ dětský soubor

Mediální partneři

Rádio Junior Flowee Superposter

Dále podpořili

Pepsi Ovocný světozor Deloitte T-Shirts4u o2 Bombus Pompo Sprinterstudio Plakátov JCDecaux